- Wydaje mi się, że ta grupa rajców, która optowała za referendum powinna ponieść część kosztów związanych z jego przeprowadzeniem. Nawet gdyby nie były to pieniądze zwrócone do kasy miejskiej, a na jakiś zbożny cel - powiedziała przewodnicząca rady miejskiej Maria Romańska komentując wyniki wyborów. Przeprowadzenie referendum kosztowało gminę ponad sto tysięcy złotych. Jego organizacja odbyła się zgodnie z prawem. Grupa mieszkańców spełniła wszystkie formalne wnioski. Zebrała podpisy, poinformowała komisarza wyborczego itd. itp. Teraz rządzący sugerują, że po porażce radni, którzy chcieli referendum powinni ponieść część kosztów. - Wydaje mi się, że ta grupa rajców, która optowała za referendum powinna ponieść część kosztów związanych z jego przeprowadzeniem.
Nawet gdyby nie były to pieniądze zwrócone do kasy miejskiej, a na jakiś zbożny cel - mówi przewodnicząca rady miejskiej. Przyjmujemy ten argument pod warunkiem, że urzędnicy i radni będą również ponosić koszty za swoje błędy. Na przykład za źle wypełnione wnioski czy nietrafione inwestycje. Czy grupa referendalna powinna zapłacić za te wybory? A może w przypadku sukcesu na „zbożny cel” pieniądze powinni przelać odwołani radni? Czy urzędnicy, radni i zarządzający miastem powinni odpowiadać swoim majątkiem za nietrafione decyzje? Rafał Pawłowski źródło: 30minut
Wybory samorządowe już wiosną - nie czekaj na ostatnią chwilę z aktualizacją adresu!
Aby zagłosować w wyborach samorządowych w Jeleniej Górze, musisz być osobą stale zamieszkującą na terenie naszego miasta. Jeśli chcesz zaktualizować swój adres w Centralnym Rejestrze Wyborców – już teraz złóż wniosek o zameldowanie na pobyt stały albo o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (jeśli spełniasz warunki).
czytaj więcejZapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPodliczone zostały wszystkie głosy tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W urnach, za pośrednictwem internetu lub korespondencyjnie swój głos oddały 3882 osoby, co stanowi 8,3 % uprawnionych do głosowania.
Dzielnicą, która uzyskała największą frekwencję jest Dzielnica Kolonia, gdzie swój głos oddało blisko 22% osób uprawnionych do głosowania. Nagrodą za tak dobry wynik jest dodatkowe 30 000 zł przyznawane przez prezydent Miasta Świdnicy.
Zdaniem mieszkańców Świdnicy inwestycje, które powinny zostać zrealizowane w poszczególnych dzielnicach to:
Wybory samorządowe w 2018r. muszą odbyć się w dzień wolny od pracy w dniach od 17 października do 9 listopada. Końcem stycznia 2018r. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że wybory samorządowe 2018 mogą odbyć się w jedną z niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.
czytaj więcejW Świdnicy odbyło się pierwsze inauguracyjne posiedzenie Zarządu Okręgowego PiS w okręgu wałbrzyskim. Podczas obrad, na wniosek nowo wybranego Prezesa Zarządu, Minister Anny Zalewskiej, członkowie tego organu, w drodze głosowania tajnego, dokonali wyboru wiceprezesów partii, sekretarza oraz skarbnika.
Jednym z Wiceprezesów PiS w okręgu wałbrzyskim został dotychczasowy sekretarz partii w regionie, wywodzący się z powiatu świdnickiego, Łukasz Apołenis. Ponadto na wiceprezesa zarządu wybrano Senatora Aleksandra Szweda z Kłodzka. Skarbnikiem partii został Leszek Niepsuj ze Strzegomia, natomiast Sekretarzem, Tomasz Nowicki z Lądka Zdroju.